هرمس

هرمس(ادریس نبی) را سر منشا علم و حکمت و فرزانگی دانسته اند...

 
ورودیه
نویسنده : هرمس - ساعت ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ روز ٦ امرداد ۱۳۸٩
 


این روزها با مسایل ذهنی  زیادی درگیرم: از علم دینی و فلسفه علوم اجتماعی و تاریخ اندیشه و فلسفه سیاسی گرفته تا رسانه  وآموزش و پرورش و ‍ پژوهشگاه دانشجویی و انتشارات و کتاب ودروس معارف....و مشایی!( البته این آخری رو متفاوت از بقیه میبینم) 

مدتها بود دست به قلم نشده بودم و فقط روخوانی میکردم تا اینکه توفیق اجباریی  حاصل  و ترم قبل برای یکی دو تا از درسها (جامعه شناسی سیاسی و روش تحقیق) دست به قلم شدم .تازه فهمیدم که در نوشتن چه برکتی هست که در خواندن نیست!البته قبلا ها! در نشریات ضاله گروههای فشار دانشجویی (که البته این روزها به خاطر تحویل رسالت خطیرشان به  دولت و مجلس عدالتخواه و دستگاه قضای عادل! از تب و تاب و فشار افتاده اند که البته این خود نشان از نقض قانون پوزیتیویستی  فشار متناسب با دماست   در راستای تولید علم بومی دارد)مطلب  مینوشتم اما منظم ومداوم ومنسجم نبود و میدانید که  به زور چماق و تهدید  و این چیزها هم مطلبی زاییده نمیشود!

 از قضا این اولین وبلاگم نیست و نگارنده با یک حساب سر انگشتی متوجه شد که از سال 80 تا کنون نزدیک به 10 وبلاگ نه تنها به زبان مادری که حتی به زبان  خارجکی هم داشته که البته با توجه به اراده و پشتکار اینجانب تعداد کل پستها از تعداد کل وبلاگها کمتر بوده است! و به دلایل اخلاقی از ذکر نام آنها در اینجامعذورم!بگذریم ...
امیدوارم که این  وبلاگ  که تقریبا سه ماه پیش  برای معرفی کتابهایی که میخواندم ثبت  ولی از ترس اینکه مبادا به سرنوشت آن یکی ها دچار شود شروعش نمی کردم در این اینترنت با پدر و مادر! که در آن هم میشود مفت حرف زد و هم تا دلتان بخواهد میشود حرف مفت زد جایی باز کند و بماند برای درد ودلهای این به اصطلاح قلم(البته از نوع نوشکفته) انشالله!

از کلیه دوستانی که در این چند مدت در امر تطمیع و تهدید اینجانب به وبلاگ نویسی زحمات شاقی(ازجمله نصیحت یک آدم زبان ...) را بر عهده گرفتند تشکر میکنم.چند روز پیش یکی از دوستان پرسید به روح اعتقاد داری؟ جواب دادم به روح آری! اما به چوق خیر. حال اگر شما دوست عزیز به روح و چوق اعتقاد دارید بنده را یاری نمایید


 
comment نظرات ()
 
 
 



-->