تبعید جلایی پور به سیستان و بلوچستان!

 

چند روز پیش وقتی خبر آزادی جلایی پور نامی که در حوادث پس از انتخابات دستگیر شده بود را شنیدم یاد خاطره ای از دکتر جلایی پور(که نمیدانم چه نسبتی با آن جلایی پور دارد) در زمان دانشجویی متقدمم! افتادم.:

گمانم سال 80 بود. در اوج غرور و سرمستی و سرکشی دوم خردادیها روزی ایشان  به دعوت یکی از تشکلها و جهت ایراد سخنرانی  به دانشکده مان (که حال برای خود دانشگاهی شده!) آمد.به تبع فضای سیاسی آن روزها جلایی پور بارها از رای 20 میلیونی خاتمی و از اینکه باید به رای مردم احترام گذاشت و اینکه محافظه کاران (اصولگرایان امروزی!) چقدر آدمهای امل و خشن و مستبد و بیسواد و عقب افتاده و...  هستند سخن به میان آورد.

در آخر نیز با لحنی تمسخر آمیز که خنده حضار را در پی داشت در جواب سوالی گفت:

" ای کاش آن  هفت ملیون نفر(اشاره به رای ناطق!) را به یک استان مثل قم( که رای بالایی به ناطق داشت) تبعید میکردند و دورشان دیواری میکشیدند تا این 20 میلیون نفر از شرشان راحت می شدند و نفس راحتی می کشیدند....)" (نقل به مضمون)

راستی چرا حالا آقای جلایی پور را به سیستان و بلوچستان تبعید نمیکنند؟!!شنیده ام در آنجا نامزد مغبون آقای جلایی پور بیشترین رای را آورده!

/ 24 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کتابدار

سلام جناب مهدیار، مدتی قبل نظر گذاشته بودید در مورد کتابخانه در گردش. فرموده بودید می تونید برامون تو شیراز رابط معرفی کنید. بنده هم بعد از مدتی خدمت رسیدم و گفتم که یه کم سرمون شلوعه، کمی از کارهای زیربنایی کاسته شده و مزاحم شدم که در مورد اون رابط باهاتون صحبت کنم. منتظرتون خبرتون هستم. در ضمن تو وبلاگ خودم لینک شدید، قابل دونستید لینکم کنید.

در زمان برگزاری انتخابات،موسوی از نظر شورای نگهبان و رهبری، خائن محسوب نمیشد و مورد تایید حکومت اسلامی ایران بود.در نتیجه اهانت به افرادی که به این کاندیدا رای داده اند کار شایسته ای نیست.

علی

mohamadreza jalaieri pour pesar hamifreza ast va nafar aval konkoor ensani ham bude

علی

fekr konam dalil raie bishtare mirhosien dar sistan in bude ke masoulan kamtar taghalob karde budand

حسام معین

اینها اگر یک نفر هم باشند صدایشان آخرین سقف آسمان هفتم را جر خواهد داد! و میگویند ما بیشماریم و ما اکثریتیم!همیشه حقوق مدنی را هم در زاستای اهداف خود تعریف میکنند! اگر علیهشان باشد میگویند استبداد و لهشان باشد میگویند دموکراسی و حقوق مدنی

بصیرت

راستی ان 20 میلیون چی شد ؟همه شان شدند انگشتر به دست و محاسن اشکار و در حال تعقیب جنگ نرم؟ این حکایت عجیب است .تاریخ معلوممی کند که چه اتفاقی افتاد و چگونه پس از دوم خرداد دیگر اجازه نمی دهند هیچ اصلاح طلبی به قدرت برسد .

بصیرت

اکثر فرزندان ارزشی پس از انقلاب نامشان میثم و عمار است .این اسامی به همراه یک انگشتر بزرگ...محسنات ...لباس خارجی .....و کفش خارجی ...یک مد است.اگر وبلاگ هم بنویسند که تریپ اخرشه !!!

بصیرت

بین خانواده های با نفوذ مذهبی ازدواجها صورت می گیرد .غریبه بازی داده نمی شود.باور نمی کردم روزی ...جریانی که مدعی ارزش هاست ...دقیقا رفتار طبقاتی قبل از انقلاب داشته باشد .فقط ظاهرها عوض شده

میشه ما به ما امام زمان رای بدیم ببرنمون پیش یاراش

سيد مرتضي

چون اساسانامزد آقاي جلايي پور اكثريت آرا را دارد.وايننامزد محبوب مغبون دشمنان اسلام است