چند نکته در مورد قرآن سوزی!

١-شاید جزء معدود دفعاتی بود که  مردم ایران به صورت خود جوش و در شهرهای بزرگ کشورمان و تنها یکی دو روز بعد از  جسارت به ساحت قرآن کریم به صحنه آمدند و نسبت به این امر  اعتراض کردند.(در دفعه های پیشین مثل کاریکاتورهای دانمارکی این اتفاق بعد از  فراخوان گسترده صدا و سیما و رسانه ها و  حدود یکماه بعدش افتاده بود!) این بار بر خلاف دفعات گذشته این اتفاق قبل از آنکه نهاد های حاکمیتی و دولتی بخواهند تصمیمی درباره آن بگیرند و یا هماهنگی را در سراسر کشور ایجاد کنند افتاد.چند تن از وبلاگ نویسها و گرافیستها نیز به صورت خودجوش در این باره دلنوشته ها،تحلیلها و طرح هایی را در فضای مجازی قلمی کرده اند(٢و٣)(البته این حرکت نسبت به موجی که میتوانست در فضای رسانه ای و مجازی شکل بگیرد ناچیز است) . البته اگر این واکنشها قبل از این جسارت و در سطح وسیع تری چون جهان اسلام صورت میگرفت کار بدین جاها نمیرسید. اما آنچه مشخص است این است که آستانه حساسیت بچه حزب اللهی ها دارد پایین می آید و  دیگر نگاهشان به دست دولت ها نیست( که آنها متاسفانه در این موارد دستشان خالی است!) این اتفاق مبارکی است که کم کم باید به فرهنگ تبدیل بشود و میشود انشاالله... هرچند کمی دیر ( نزدیک دو سه دهه!) اما همین هم غنیمتی است.البته آنچه که از تصاویر جمعیتهای معترض در شهرهای بزرگ  در بخشهای مختلف خبری بر می آمد نشان از قلت شرکت کنندگان (به نسبت راهپیمایی های رسمی و مناسبتی) بود. اما این اول راه است.

٢- در این میان البته بودند رسانه هایی که تنها اعتراض علما و مسوولان را منعکس کردند(و آن هم نه در تیتر اولشان) و نخواستند از اعتراض خودجوش مردم حرفی بزنند که البته حتما نظر  این مردم کیفیت مورد نظر را دارا نبودند!!.(۴)

٣- هیچکس نبود به این مردک! بگوید بر اساس چه استباطی به این نتیجه رسیدی که  قرآن دستور حمله و گرفتن جان ۴ هزار یا ۵ هزار نفر در برجهای دوقلو  را داده. این قرآن همانقدر که دستور جنگ و جهاد دارد چند برابرش دستور رحمت و عفو و احیا دارد. اینها را دیگر با چه منطقی توضیح میدهی! در ثانی اگر قرار بر کتابسوزی است بر اساس این منطق خرکی!  اول باید توراتهای خودتان را بسوزانید که از قرون وسطی به این طرف جان میلیونها نفر را بر اساس هیچ و پوچ گرفته و به قول خودتان ۶ میلیون یهودی بیگناه را سوزانده!

۴- گذشته از همه این حرفها بازی جالبی بود: تری جونز نشان میداد که در خواسته اش مصمم و پایدار است. مسولان دولتهای اروپایی و  آمریکا که دستشان به خون هزاران مسلمان آلوده است او را از این کار منع می کردند و روز آخر تری جونز منصرف شد ولی باز قرآن سوزی توسط عده ای دیگر  اتفاق افتاد. اگر این کار توسط جونز انجام می شد مسوول عمل مشخص بود و دولت آمریکا باید پاسخگو می بود اما اکنون این اتفاق افتاده است دولت آمریکا ژست مخالفتش را حفظ کرده و دیگر خطری هم جونز را تهدید نمیکند! به این میگویند حرکت مردمی!

(به نظرم غربی ها یک جایزه نوبل باید به این جونز بدهند که بازی خوبی را طراحی و اجرا  کرد و علمای ما هم باید مهدورالدمش بدانند تا کسی دیگر از این غلطها نکند!)

۵- برای تکرار نشدن این حرکتها چه کارهایی  میشود انجام داد؟آیا اعتراض و تظاهرات اولین و آخرین ترفندهاست؟ با توجه به اینکه قرآن تنها محور مورد اتفاق همه مسلمانان است از این حادثه چگونه میتوان برای اتحاد آنان استفاده کرد؟....

۶-  ایجاد اتحاد میان مسلمانان تمهیداتی حداقلی میطلبد که ضروری ترین  آن زبان مشترک است. چقدر به عربی که زبان دینمان است و انگلیسی که زبان بین المللی است مسلطیم؟ حالا بماند بحثهای سیاسی و عقیدتی و...

-----------------------------------------------

پا نوشت:

١-پیام آقا

٢-قرآن‌هایمان را سوزاندند ولی دم بر نیاوریدیم!

٣-واکنش گرافیست‌های ایرانی به اقدام جنون آمیز علیه قرآن کریم + عکس

۴-مردم در روزنامه شرق کجایند؟

/ 7 نظر / 14 بازدید

تجمع مردم ولایت مدار شیراز 4 شنبه ساعت 4 مجتمع شلمچه

دیدبان

ای ابلهان متمدن! بوی گند تمدنتان سرتاپای دنیا را گرفته، قرآن ما را آتش زدید، تمام دنیایتان را آتش می زنیم. ما برعکس شما چارپایان انسان نما، انجیل و تورات را آتش نمی زنیم، گرچه آنقدر عهد قدیم و جدیدتان را با خواب و خیالتان آغشته اید که دیگر چیزی از آنها برای آتش زدن باقی نمانده است! چیزی از آنها باقی نمانده است جز ترانه ای برای یکشنبه های کلیسایتان. ما انجیل و تورات را نمی سوزانیم، چرا که ما فریب شما مسیحی نما ها را نمی خوریم و می دانیم که شما همان صهیونیستهای خالص هستید و می خواهید در آب گل آلود دعوای مسیحی-مسلمان ماهی خود را از آب بیرون بکشید. ما انجیل و تورات سوزی راه نمی اندازیم، چرا که شما ابلهان مدرن مدتهاست که آنها را به موزه های تاریختان سپرده اید. اصلا شما را چه به قرآن؟ شما را چه به انجیل؟ شما را چه به تورات؟ شما بهتر است برای همان هری پاترتان صفهای چند صد کیلومتری بکشید!

تب وتاب

اي كاش كمي و فقط كمي از اين خروش قبل از اين اتفاقات بود تا امروز به سوگ هتك حرمت قرانمان نمي نشستيم

سیده کوچک

باسمک یا الله! سلام! خدایا! شاهد باش که ما آمدیم و برای توحید فریاد کشیدیم، خشم گرفتیم، شعار دادیم، بیرق شیطان را آتش زدیم، اما تو دیدی که آرام نگرفتیم. ما سر به حکم مولایمان خامنه‌ای عزیز(حضرت ماه خودمان) سپرده‌ایم که او خود برای شهادت آماده‌تر از ماست. خدایا مهدی (عج) را برسان. دلمان خیلی سوخت! داغدارمان کردند! یاعلی/.

همکلاسی

سلام وبلاگ خوبی دارید با مطالبی مفید و قابل تامل. ان شاالله موفق باشید.[گل]

آرش

سلام از آشنايي شما خوشحال هستم. بنده نيز داراي وبلاگي به نام "كارگري در روزنامه" هستم كه خوشحال مي شوم نظر شما را درباره مطالب آن بدانم. يا علي

قطره از دریا

نمی دانم چرا اینهمه که شما خودجوش دیدید و مردمی خواندیدش و آنقدر که مفید. من نمی دانم. ]چنان که گفته ام، به نظرم این راه حل مناسب این مسئله نیست.